User Settings

  • Background
  • Fade speed
  • Music
  • Text size
Choose a backgound theme.
Choose the speed the daily prayer fades between stages.
Choose music to play during the daily prayer.
Choose the size of the text for your daily prayer.

Zveme Vás ke vstupu do "posvátného prostoru". Nabízíme Vám několik minut modlitby. Nechte se prostřednictvím obrazovky vést při meditaci nad biblickým úryvkem, který jsme vybrali na dnešní den.

Začněte s modlitbou »

Něco k zamyšlení na tento týden

Přitažlivý Bůh – Dny vděčnosti za stvoření od 1. září do 4. října

Papež říká:
V každém listu stromu nebo trávy, na horské stezce, v kapce rosy, ve tváři chudého člověka je obsažen mystický význam. Mystik zakouší důvěrné propojení mezi Bohem a všemi věcmi (233-234, Laudato Si’).

Můžeme si udělat jednoduché cvičení: vzít si list stromu nebo nějaké rostliny a dívat se na něj tak dlouho, až zachytíme jeho propojenost s tím, kdo jej stvořil a zachovává.

Bůh nechce být nalézán jen v klášterních celách, v jeskyních a v kaplích, ale také v přírodě a v chaosu lidských dějin. Jsme zváni do Boží společnosti, abychom seděli s Bohem a dívali se na svět z tohoto privilegovaného místa! Žijeme v blízkosti atraktivního Boha, který se neustále snaží přilákat naši pozornost. Skrze každý drobek stvoření nás tento Bůh vede dál a hlouběji do srdce věcí, k němu samotnému. Bůh nás spíš zepředu láká, než by nás zezadu nutil. Božská energie se nevyčerpává: přitahuje vesmír k tomu, kdo jej stvořil a kdo ho dovede k plnosti způsobem přesahujícím naši nejživější představivost.

Excerpted from Finding God in a Leaf – The Mysticism of Laudato Si’ by Brian Grogan SJ
(pp 26-27)

Dále v Posvátném prostoru

Reflecting

Ve styku