User Settings

  • Background
  • Fade speed
  • Music
  • Text size
Choose a backgound theme.
Choose the speed the daily prayer fades between stages.
Choose music to play during the daily prayer.
Choose the size of the text for your daily prayer.

Modlitba - 2018-10-12

Boží přítomnost

Bůh je se mnou. A ještě něco víc: Bůh je ve mně. Dává mi bytí. Spočinu chvíli v životodárné Boží přítomnosti svým tělem, myslí, srdcem, celým svým životem.

Vnitřní svoboda

Má svoboda spočívá v Bohu, je jeho darem.
Boží Duch oživuje mé nejvnitřnější touhy
a nenásilně vede mé kroky k tomu, co je dobré.
Pane, ať žiji v atmosféře tvého Ducha.

Vědomí prožitých chvil

Pane, pomoz mi, ať nezapomínám, že jsi mi dal život. Děkuji ti za něj. Nauč mě zpomalovat tempo, zklidňovat se a mít radost z pěkných věcí, které jsi pro mne stvořil, být si vědom krásy, která mě obklopuje - nádhery hor, klidu jezer, křehkosti květů. Ať vždy pamatuji na to, že všechny věci pocházejí od tebe.

Po přečtení

Lluc 11,27-28

Mentre Jesús parlava, una dona alçà la veu entre la gent i li digué:
-- Sortoses les entranyes que et van dur i els pits que vas mamar!
Però ell va respondre:
-- Més aviat sortosos els qui escolten la paraula de Déu i la guarden.

Několik myšlenek k dnešnímu úryvku Písma.

Active
Default
  • Sovint entenem la Maternitat de Maria d'una manera tan espiritualitzada que oblidem la maternitat (amb minúscula) real, la de la mare que es desviu pel seu fill, que l'alimenta, que el cuida quan està al bressol o malalt, que li canta cançons de bressol, que el renya quan s'embruta, que li ensenya a fer servir coberts per menjar, que el banya, que s'admira de com el nen es converteix en adult, que li ensenya a relacionar-se amb els altres i a resar a Déu.
  • El que Jesús viu ho va aprendre de qui va tenir més a prop, la seva mare. Totes les nostres mares haurien d'estar sobre un pedestal, la que avui col·loquem sobre un Pilar és la de Jesús.
  • Manuel Hernández sj

Rozmluva s Ježíšem

Konverzovat znamená hovořit a naslouchat. Hovořím s Ježíšem, ale měl/a bych se také naučit v tichosti mu naslouchat. Vybavím si něhu v jeho očích a úsměv v jeho očích, když se na mě dívá. Mohu mu zcela upřímně a otveřeně vypovědět své starosti a své snahy. Otevřu mu své srdce a povím mu i o svých obavách a pochybnostech. Požádám ho o pomoc, abych se uměl/a plně odevzdat do jeho péče, protože on ví, co je pro mne dobré.

Závěr modlitby

Díky, Bože, za chvíle, které jsme spolu strávili. Děkuji ti za tvé slovo a za všechny inspirace, za světlo a za povzbuzení.

Amen

Uvítáme všechny ohlasy, náměty, připomínky a komentáře, které nám k Posvátném prostoru napíšete.

Dále v Posvátném prostoru

Reflecting

Ve styku